Príďte sa pozrieť! Vítame aj úplných začiatočníkov.

23.1.20172. kolo zimného pohára Bratislava
12.1.20172. kolo Hunter Club pohára, 8.1.2016
13.12.2016Hunter Club Los-SK, 11.12.2016
29.11.20161. kolo Zimného Pohára Bratislava, 26.11.2016

Novinky

12.1.2017Nedajte sa zmiasť chýbajúcimi termínmi na február. Plánuje sa ako pretek v Hunter clube tak aj pretek na SAV, len treba zfinalizovať kedy.
3.1.2017Pretekoch pribudol kalendár na budúci rok. Momentálne obsahuje pohárové kolá, klubové preteky budú pribúdať operatívne.

Obranná streľba

Obranná streľba je strelecká športová disciplína, ktorá na Slovensko prišla z Českej republiky, kde má viac ako desaťročnú tradíciu a stovky súťažiacich. Našou ambíciou je rozšíriť tento šport po celom Slovensku a rozvíjať ako ligové, tak aj klubové súťaže.

Obranná streľba je prednostne určená pre občanov, ktorí sa rozhodli legálne nosiť zbraň na ochranu svojej osoby, rodiny a majetku. Pomáha k vybudovaniu bezpečnostných návykov a bezpečnej manipulácii so zbraňou. Prispieva k prehĺbeniu streleckých a taktických zručností. Na rozdiel od iných streleckých športových disciplín je stavaná na úroveň schopností a vedomostí priemerného občana v zmysle zákonných noriem pre použitie, nosenie či držanie zbrane. Jednotlivé preteky sú pripravované tak, aby pretekár používal svoju zbraň a púzdro, ktoré nosí a taktiež, aby situácie a ich riešenie zodpovedali zákonu a zákonným medziam použitia zbrane.

Ako usporiadať pretek LOS-SK?

Ak chcete, aby sa pretek LOS-SK konal na vašej strelnici, kontaktujte nás.

Termín by sa nemal prekrývať s už vyhláseným termínom iného preteku LOS-SK, ale aj s inými streleckými súťažami, napríklad IPSC a pod.

Viac info tu...

Asociácia LOS-SK by mala pretek zaregistrovať minimálne 3 týždne pred jeho konaním. Podmienky strelnice musia umožniť postavenie min. dvoch streleckých situácií naraz. Preteky LOS-SK sú športovým variantom reálnej obrannej streľby a preto musí byť pretek reálnou simuláciou obranných situácií.

V zmysle platných pravidiel môže byť pretek zaradený medzi klubové kolá alebo ako pohárový pretek. (min. 4 strelecké situácie).

Rozhodcom na preteku LOS-SK môže byť len kvalifikovaný rozhodca, ktorý absolvoval kurz Rozhodcu LOS-SK a je držiteľom platného prekazu Rozhodcu LOS-SK.

Asociácia LOS-SK pomôže, čo sa týka poradenstva pri organizácii, uverejnenia a popularizácie preteku a jeho výsledkov na oficiálnych webových stránkach, fórach a sociálnych sieťach, zabezpečenia kvalifikovaných rozhodcov a návrhu streleckých situácií, vrátane popisu situácie - legendy.

Organizátor je zodpovedný za celkovú organizáciu a zabezpečenie preteku v zmysle platných pravidiel LOS-SK (strelnica, vybavenie strelnice, náradie a potrebný materiál na strelecké situácie, postavenie streleckých situácií, registrácia a kontrola strelcov, pomocné sily počas preteku, spracovanie hodnotenia strelcov, bezpečnosť na strelnici apod).